Twoje IP: 54.237.77.132
Wszystko na temat hodowli ślimaków. Hodowla ślimaków jadalnych Helix Aspersa Muller i Maxima - ślimaki Afrykańskie
Strona Glówna   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj
Regulamin Forum Konkursy Wazne ogloszenia Galeria
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ¤ maxior ¤
2013-04-06, 15:58
Pora na działanie !!!
Autor Wiadomość
xkubas 

Wysłany: 2012-09-10, 18:47   Pora na działanie !!!

Witam kolegów,
po wielu rozmowach z osobami /hodowcami/ borykającymi się z różnego rodzaju problemami w bliskim gronie stwierdziłem że potrzeba nam pewnych działań. Postaram się opisać Wam zamysł jaki zrodził się mi i "Timakowi" który chcemy urzeczywistnić.

- Na drodze kilkuletniej walki z tematem hodowli ślimaków z kolegą Robertem doszliśmy do pewnych wniosków które tyczą się chyba każdego z nas. Każdy rok ma wyglądać jak nigdy a wychodzi jak zawsze ;). Czas z tym skończyć. To co poniżej będę pisał nie jest i nie chcę aby było nagonką na "Liderów" w branży, a wylaniem naszych bolączek i pomocy w rozwiązaniu ich.

- Większość hodowców związanych jest z jakimś "Liderem" jednak boryka się z tymi samymi problemami. Po analizie informacji zebranych od Was oraz braku na rynku podobnego tworu chcemy podjąć się zorganizowania zrzeszenia, stowarzyszenia, klubu, grona (lub jak kto woli inaczej) hodowców. Co do formy to kolejny etap. Celem ów działań jest pomoc nam wszystkim wspólnie w hodowli i rozwiązywaniu problemów.
Jako że sami nie jesteśmy w stanie przez wiele spraw przejść / bądŹ to finansowo, bądŹ czasowo lub organizacyjnie/ W grupie jesteśmy silniejsi i możemy wiele więcej zdziałać.
Forum to powstało właśnie w tym celu aby sobie dalej pomagać. Było kolejnym naturalnym krokiem na rynku. Wydaje się nam iż nadszedł czas zbudowania alternatywy w stosunku dla "Liderów". Nie mam zamiaru walczyć z nikim ale może unormować wiele spraw które dotyczą nas a wielokrotnie "Liderzy" wykorzystują to przeciwko nam. Każdy z nas ma bogate informacje z różnego zakresu. Forum to stało się początkiem "wolności słowa"
pozbawionego marketingowych i socjotechnicznych zagrywek. 100% prawdy, realnych problemów. Działajmy dalej jednak w grupie. Niezbędna jednak będzie i wasza pomoc.
My z Robertem nie damy rady wszystkiego sami zrobić. Dlatego apeluję do Was, jeśli podoba się wam pomysł zacieśnienia współpracy proszę o wypowiedzi lub kontakt. Zacznijmy już teraz aby następny sezon zakończyć z większym uśmiechem.
Co do szczegółów organizacyjnych nie jestem gotów aby już odpowiedzieć na pytania. Jest pewien pomysł ale proszę o Wasz udział również w pomysłach. Wierzę, że to nam się uda.

- jeśli chodzi o sprawy techniczne, w celu ułatwienia kontaktu w grupie polecam formę kontaktu po przez Skype. Pierwsze spotkanie techniczno organizacyjne chciał bym zorganizować pod koniec września. Dlatego prośba do osób zainteresowanych aby:

- jeśli nie macie zainstalowanego Skypa ( jest darmowy, link bezpośredni http://www.skype.com/intl/pl/home ) to zainstalujcie.
-sprawdŹcie działanie poprawne jego nie wymaga komputerów z pentagonu :)
-zorganizujcie sobie słuchawki, mikrofon jeśli nie macie.

Zróbmy wszytko tak aby pod koniec września poświecić jakiś wieczór na pogaduchy.
Grupę uprzednio na skype stworzę, instrukcję poruszania się po skype w naszej grupie też napiszę ale to w swoim czasie.
Taka forma komunikacji na tą chwilę nam powinna wystarczyć.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie do działania :D

Pozdrawiam
Kuba

na chwilę obecną podpiąłem jako ważne ogłoszenie a z czasem pomyślimy jaki nowy dział stworzyć

POSTY NIE NA TEMAT ORAZ NIEPOTRZEBNE KOMENTARZE BĘDĄ USUWANE

edit by ¤ maxior ¤

[ Dodano: 2012-09-10, 21:58 ]
W związku z kilkoma wiadomościami jakie dostałem na PW a dotyczyły tego samego ogłaszam że pierwotny plan zorganizowania spotkania grupowego po przez Skype planowaliśmy na końcówkę września. Jednak jest dużo pytań o wcześniejszy termin to proszę dać mi z dwa dni na dokończenie pewnych spraw prywatnych. Z drugiej strony prośba do Was o poinformowanie znajomych hodowców o takim fakcie. Kolejna sprawa techniczna to proszę o przesyłanie mi na PW lub tutaj na forum niców ze skype lub odszukanie mnie. Zacznę organizować grupę tak aby w dniu wyznaczonego spotkania nie walczyć z techniką a odpowiednio się przygotować. Nadmieniam że ze względów transmisyjnych będzie to rozmowa a nie wideokonferencja.

Wszelkie daty spotkania zostaną rozesłane przynajmniej 48 godzin przed spotkaniem.

Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony przez jjsnail 2012-11-14, 09:39, w całości zmieniany 6 razy  

Mistral 

Wysłany: 2012-09-13, 19:38   

Rozumiem to zdenerwowanie, jesteśmy na końcu łańcucha pokarmowego tego biznesu, takie mięso armatnie, my hodujemy, harujemy a jak to nazwałeś "lider" skupuje i za dwa razy większą kwotę sprzedaje-cóż, jego prawo, potrafił to zorganizować.
Zrzeszenie, stowarzyszenie, klub czy grono to własnie to FORUM, tu sobie pomagamy i tak samo będziemy sobie pomagać na skypie. Zmieni się platforma komunikacji i nic więcej. Tylko stworzenie Grupy Producenckiej z możliwością bezpośredniej sprzedaży do odbiorcy w Europie Zachodniej sprawi, że ten biznes stanie się...bardziej opłacalny:).Nie widzę innego wyjścia. Pozdrawiam

xkubas 

Wysłany: 2012-09-13, 22:28   

Panowie taki jest zamiar. A wy już wszystko na teraz, na już. To dlaczego nie napisaliście tego wcześniej. Rozmowa po przez skype może pewne rzeczy przyspieszyć, wyjaśnić, poznać o wiele szybciej niż takie klikanie na forum. I nic nie kosztuje ;D.

Ale jeśli ta forma się nie podoba to trudno, zaproponujcie proszę alternatywę. Ja nie chcę sobie przybijać do piersi orderów i nie będę miejsce jest dla każdego w tej grupie.
Pozdrawiam
Kuba

dlugirob 

Prowadzę hodowlę: Muller
Wysłany: 2012-09-14, 15:13   

Moim zdaniem utworzenie grupy producenckiej lub, jak kto woli Spółdzielni producentów ślimaka, jest strzałem w dziesiątkę dla takich hodowców jak my.

Wiem co mówię, poniewaz sam pracuje w takiej spółdzileni tylko, że producentów trzody.
Spółdzielnia, gdzie pracuje zrzesza 90 rolników, którzy są zbyt mali aby samemu negocjować ceny z zakładem mięsnym. Za negocjaje z zakładami w sprawach cen i wielkości dostaw odpowiedzialny jest jeden pracownik (który nie jest hodowcą!). Ma płacone premie za korzystne transakcje. Rolnikowi od całej wartosci jego zapłaty potrącany jest 1% na działalnośc administracji spółdzielni. W zamian otrzymuje rabat 1% na komponenty paszowe zakupione w spółdzielni, która tez kupuje je korzystniej niz pojedyńczy rolnik. Dzięki temu oddaje świniki kiedy tylko chce po cenie nawet 50 gr/kg wyższą niż inni. Aktualna cena zywca wieprzowego to 7,30 zł/kg (WBC) więc korzyści sa znaczne.

Różnica polega na tym, że opisana spółdzielnie zrzesza rolników z terenu jednej gminy a zakłady mięsne są oddalone najwyżej 200 km.

Trudną sprawą będzie zgranie hodowców ślimaka z całej polski a nawet wojedztwa. Druga sprawa to rynek zbytu za granica Polski.

Jednak popieram ten projekt i chciałbym należeć w przyszłości do takiej spółdzileni.

bax 

Wysłany: 2012-09-14, 23:28   

a co z rynkiem zbytu? hodujemy mamy a kto kupi?

xkubas 

Wysłany: 2012-09-14, 23:50   

Jak znajdziemy odbiorce to sprzedamy. Wszystko w swoim czasie :-) nie dzielmy skóry na niedzwiedziu. Jak pisałem wczesniej wszystko to pracy wymaga i czasu. Ludzie latają w kosmos a my co nie damy rady. Jak nie spròbujemy to sie nie dowiemy. Jest pewien plan i trzeba go zrobic. I tyle. Udział jest dobrowolny i mile widziany. Nikogo pod pistoletem nie namawiamy i niczego nie obiecuje. To zycie zapisze kolejne strony tej historii. Wiem ze sukces bedzie mial wielu ojcow a porazka jeszcze wiecej wróży co krakali. Póki nie spróbuje nie wypowiadam sie i polecam to innym.
Pozdrawiam
Kuba

Ps.sorry za braki w polskich znakach ale pisze z tableta podczas podrozy.

bax 

Wysłany: 2012-09-15, 00:05   

oj porażki ojcem ojcem jest zwasze jeden:) ... takie formy dziłalności to się chyba zwie grupą producencką? skąd inną wiadomo ... siła w masie.. ale są już na rynku takie grupy i rynek zbytu mają...

xkubas 

Wysłany: 2012-09-15, 11:23   

Jak najbardziej sa i maja sie ponoc dobrze. Nic nie wyklucza wspolnego dzialania. Jednak majac jeszcze jakas alternatywe niewatpliwie bedzie lepiej. Przyklad konkurencyjnosci w ofercie, wsparcia w dzialaniu. Zauwaz ze pojawia sie caly czas problem. Pomoca oferowana i zapewniana przez liderow. Bezwladnosc czasowa ktora jest w wielu przypadkach jest powodem duzych strat. A to nie o to chodzi. Ja nie mowie tu o tym ze ktos w ciagu 24godzin ma naprawic i planowanych 4 ton tuczu uzyskac 15. Wiem i zdaje sobie sprawe ze to jest bardzo trudna hodowla i bede powtarzac to. Ale ile osob zostalo pozostawionych samych sobie. Forum to zaczelo spelniac role edukacyjna. Kolejny krok na przod to wlasnie pczatek moich i Timaka dzialan. Bax kolejna sprawa czy znasz szczesliwca ktory wszedl w ten biznes i ma same sukcesy i wedlog wyliczen podawanych przez liderow w necie zarobil juz swoj pierwszy milon. Ja nie znam. A za to znam osobiscie kilku co popakowali worki pieniedzy i zostali pozostawieni. Dlatego sa nasze dzialania. I nie obiecujemy nikomu zlotych gor. Jednak potrzeba czegos wiecej niz to forum. Bedzie dobrz :-) pozdrawiam Kuba.

[ Dodano: 2012-09-15, 12:21 ]
Koleżanki i koledzy, jako że dostałem kilka wiadomości miłych i nie, proponuję wszystkim zainteresowanym w miarę możliwości czasowych spróbować w najbliższy poniedziałek po godzinie 20.00 spotkać się pierwszy raz na Skype. Będziemy od godziny około 19:45 dostępni i będę podpinał kolejne osoby do grupy. W każdej chwili będzie możliwość dołączenia do rozmowy więc spokojnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam
Kuba

[ Dodano: 2012-09-15, 12:23 ]
Proszę o przekazanie tej informacji osobom które znacie i są zainteresowana powyższym tematem.
K.

Mistral 

Wysłany: 2012-09-15, 19:14   

xkubas napisał/a:
Panowie taki jest zamiar. A wy już wszystko na teraz, na już. To dlaczego nie napisaliście tego wcześniej. Rozmowa po przez skype może pewne rzeczy przyspieszyć, wyjaśnić, poznać o wiele szybciej niż takie klikanie na forum. I nic nie kosztuje ;D.

Ale jeśli ta forma się nie podoba to trudno, zaproponujcie proszę alternatywę. Ja nie chcę sobie przybijać do piersi orderów i nie będę miejsce jest dla każdego w tej grupie.
Pozdrawiam
Kuba

Trzymam kciuki a jak uda się tobie to ogarnąć to sam ci order przypnę.Pozdr.

bax 

Wysłany: 2012-09-16, 00:02   

xkubas a czy znasz kogoś kto otwarcie powie na czym biznes ślimaczany polega - od a do z? k

xkubas 

Wysłany: 2012-09-16, 12:38   

Bax odpowiem Ci tak :
-tak znam ale ten sposób nazwał bym z lekka piramidą i raczej nie jestem zainteresowany.
-nie nie znam ale z ponad 3 letniego zgłębiania tematu mam swoje zdanie i wiedzę. Oczywiście wymaga ona cały czas zgłębiania i poznawania. I tutaj niestety własne doświadczenia /sukcesy jak i porażki/ mają ogromny wpływ. śmiem powiedzieć że w polsce będzie tylko kilka osób poza "Liderami" którzy dysponują większą wiedzą niż my tu zebrani.

Bax zapraszam jutro / w poniedziałek/ o 20.00 na Skype do grupy. Pogadamy i o tym temacie.
Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony przez xkubas 2012-09-16, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  

dlugirob 

Prowadzę hodowlę: Muller
Wysłany: 2012-09-19, 11:37   

jakie ustalenia po poniedziałkowych rozmowach na Skype?

Hunter_67 

Wysłany: 2012-09-20, 21:05   

Ja nie mogłem być na skypie, ale jakaś cisza zapanowała po spotkaniu poniedziałkowym.

Faabio 

Prowadzę hodowlę: nie
Wysłany: 2012-09-20, 23:08   

właśnie wiec co sie tam działo chłopaki mmm?

kpykalo 

Prowadzę hodowlę: H.A. Muller/ H.A. Maxima
Wysłany: 2012-09-20, 23:19   

Niestety panowie nie moge sie z Wami podzielic wirtualna konwersacja.... Powodem bylo za slabe lacze netowe. Na czacie rozmawialem z xkubasem i nic konkretnego nie zostalo ustalone... Kazdy z nas dopiero startuje.Pojedynczy Hodowcy z forum maxymalnie oddadza w tym sezonie 5t. Ta ilosc jest ciutke za mala zeby startowac na rynki zagraniczne badz spoldzielnie badz zrzeszenie hodowcow.

R E K L A M A

Imię: Winniczek
Na forum: Od zawsze

Facebook

Paczka Ślimaczka

Reklama na forum

Odpowiedz do tematu