www.hodowla┼Ťlimak├│w.com.pl Strona G│ˇwna www.hodowla┼Ťlimak├lw.com.pl
Wszystko na temat hodowli ┼Ťlimak├lw. Hodowla ┼Ťlimak├lw jadalnych Helix Aspersa Muller i Maxima - ┼Ťlimaki Afryka┼äskie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Przesuniŕty przez: ┬Ą maxior ┬Ą
2013-04-06, 15:58
Pora na działanie !!!
Autor WiadomoŠ
xkubas 

Do│▒czy│: 02 Gru 2011
Sk▒d: 100-lica, mazury
  Wys│any: 2012-09-10, 18:47   Pora na dzia┼éanie !!!

Witam koleg├│w,
po wielu rozmowach z osobami /hodowcami/ borykaj─ůcymi si─Ö z r├│┼╝nego rodzaju problemami w bliskim gronie stwierdzi┼éem ┼╝e potrzeba nam pewnych dzia┼éa┼ä. Postaram si─Ö opisa─ç Wam zamys┼é jaki zrodzi┼é si─Ö mi i "Timakowi" kt├│ry chcemy urzeczywistni─ç.

- Na drodze kilkuletniej walki z tematem hodowli ┼Ťlimak├│w z koleg─ů Robertem doszli┼Ťmy do pewnych wniosk├│w kt├│re tycz─ů si─Ö chyba ka┼╝dego z nas. Ka┼╝dy rok ma wygl─ůda─ç jak nigdy a wychodzi jak zawsze ;). Czas z tym sko┼äczy─ç. To co poni┼╝ej b─Öd─Ö pisa┼é nie jest i nie chc─Ö aby by┼éo nagonk─ů na "Lider├│w" w bran┼╝y, a wylaniem naszych bol─ůczek i pomocy w rozwi─ůzaniu ich.

- Wi─Ökszo┼Ť─ç hodowc├│w zwi─ůzanych jest z jakim┼Ť "Liderem" jednak boryka si─Ö z tymi samymi problemami. Po analizie informacji zebranych od Was oraz braku na rynku podobnego tworu chcemy podj─ů─ç si─Ö zorganizowania zrzeszenia, stowarzyszenia, klubu, grona (lub jak kto woli inaczej) hodowc├│w. Co do formy to kolejny etap. Celem ├│w dzia┼éa┼ä jest pomoc nam wszystkim wsp├│lnie w hodowli i rozwi─ůzywaniu problem├│w.
Jako ┼╝e sami nie jeste┼Ťmy w stanie przez wiele spraw przej┼Ť─ç / b─ůd┼╣ to finansowo, b─ůd┼╣ czasowo lub organizacyjnie/ W grupie jeste┼Ťmy silniejsi i mo┼╝emy wiele wi─Öcej zdzia┼éa─ç.
Forum to powsta┼éo w┼éa┼Ťnie w tym celu aby sobie dalej pomaga─ç. By┼éo kolejnym naturalnym krokiem na rynku. Wydaje si─Ö nam i┼╝ nadszed┼é czas zbudowania alternatywy w stosunku dla "Lider├│w". Nie mam zamiaru walczy─ç z nikim ale mo┼╝e unormowa─ç wiele spraw kt├│re dotycz─ů nas a wielokrotnie "Liderzy" wykorzystuj─ů to przeciwko nam. Ka┼╝dy z nas ma bogate informacje z r├│┼╝nego zakresu. Forum to sta┼éo si─Ö pocz─ůtkiem "wolno┼Ťci s┼éowa"
pozbawionego marketingowych i socjotechnicznych zagrywek. 100% prawdy, realnych problemów. Działajmy dalej jednak w grupie. Niezbędna jednak będzie i wasza pomoc.
My z Robertem nie damy rady wszystkiego sami zrobi─ç. Dlatego apeluj─Ö do Was, je┼Ťli podoba si─Ö wam pomys┼é zacie┼Ťnienia wsp├│┼épracy prosz─Ö o wypowiedzi lub kontakt. Zacznijmy ju┼╝ teraz aby nast─Öpny sezon zako┼äczy─ç z wi─Ökszym u┼Ťmiechem.
Co do szczegółów organizacyjnych nie jestem gotów aby już odpowiedzieć na pytania. Jest pewien pomysł ale proszę o Wasz udział również w pomysłach. Wierzę, że to nam się uda.

- je┼Ťli chodzi o sprawy techniczne, w celu u┼éatwienia kontaktu w grupie polecam form─Ö kontaktu po przez Skype. Pierwsze spotkanie techniczno organizacyjne chcia┼é bym zorganizowa─ç pod koniec wrze┼Ťnia. Dlatego pro┼Ťba do os├│b zainteresowanych aby:

- je┼Ťli nie macie zainstalowanego Skypa ( jest darmowy, link bezpo┼Ťredni http://www.skype.com/intl/pl/home ) to zainstalujcie.
-sprawdŹcie działanie poprawne jego nie wymaga komputerów z pentagonu :)
-zorganizujcie sobie s┼éuchawki, mikrofon je┼Ťli nie macie.

Zr├│bmy wszytko tak aby pod koniec wrze┼Ťnia po┼Ťwieci─ç jaki┼Ť wiecz├│r na pogaduchy.
Grup─Ö uprzednio na skype stworz─Ö, instrukcj─Ö poruszania si─Ö po skype w naszej grupie te┼╝ napisz─Ö ale to w swoim czasie.
Taka forma komunikacji na t─ů chwil─Ö nam powinna wystarczy─ç.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie do działania :D

Pozdrawiam
Kuba

na chwil─Ö obecn─ů podpi─ů┼éem jako wa┼╝ne og┼éoszenie a z czasem pomy┼Ťlimy jaki nowy dzia┼é stworzy─ç

POSTY NIE NA TEMAT ORAZ NIEPOTRZEBNE KOMENTARZE B─śD─ä USUWANE

edit by ┬Ą maxior ┬Ą

[ Dodano: 2012-09-10, 21:58 ]
W zwi─ůzku z kilkoma wiadomo┼Ťciami jakie dosta┼éem na PW a dotyczy┼éy tego samego og┼éaszam ┼╝e pierwotny plan zorganizowania spotkania grupowego po przez Skype planowali┼Ťmy na ko┼äc├│wk─Ö wrze┼Ťnia. Jednak jest du┼╝o pyta┼ä o wcze┼Ťniejszy termin to prosz─Ö da─ç mi z dwa dni na doko┼äczenie pewnych spraw prywatnych. Z drugiej strony pro┼Ťba do Was o poinformowanie znajomych hodowc├│w o takim fakcie. Kolejna sprawa techniczna to prosz─Ö o przesy┼éanie mi na PW lub tutaj na forum nic├│w ze skype lub odszukanie mnie. Zaczn─Ö organizowa─ç grup─Ö tak aby w dniu wyznaczonego spotkania nie walczy─ç z technik─ů a odpowiednio si─Ö przygotowa─ç. Nadmieniam ┼╝e ze wzgl─Öd├│w transmisyjnych b─Ödzie to rozmowa a nie wideokonferencja.

Wszelkie daty spotkania zostan─ů rozes┼éane przynajmniej 48 godzin przed spotkaniem.

Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony przez jjsnail 2012-11-14, 09:39, w ca│oÂci zmieniany 6 razy  

Mistral 

Do│▒czy│: 05 Lut 2012
Sk▒d: Z ┼éodzi...
Wys│any: 2012-09-13, 19:38   

Rozumiem to zdenerwowanie, jeste┼Ťmy na ko┼äcu ┼éa┼äcucha pokarmowego tego biznesu, takie mi─Öso armatnie, my hodujemy, harujemy a jak to nazwa┼ée┼Ť "lider" skupuje i za dwa razy wi─Öksz─ů kwot─Ö sprzedaje-c├│┼╝, jego prawo, potrafi┼é to zorganizowa─ç.
Zrzeszenie, stowarzyszenie, klub czy grono to w┼éasnie to FORUM, tu sobie pomagamy i tak samo b─Ödziemy sobie pomaga─ç na skypie. Zmieni si─Ö platforma komunikacji i nic wi─Öcej. Tylko stworzenie Grupy Producenckiej z mo┼╝liwo┼Ťci─ů bezpo┼Ťredniej sprzeda┼╝y do odbiorcy w Europie Zachodniej sprawi, ┼╝e ten biznes stanie si─Ö...bardziej op┼éacalny:).Nie widz─Ö innego wyj┼Ťcia. Pozdrawiam

xkubas 

Wys│any: 2012-09-13, 22:28   

Panowie taki jest zamiar. A wy ju┼╝ wszystko na teraz, na ju┼╝. To dlaczego nie napisali┼Ťcie tego wcze┼Ťniej. Rozmowa po przez skype mo┼╝e pewne rzeczy przyspieszy─ç, wyja┼Ťni─ç, pozna─ç o wiele szybciej ni┼╝ takie klikanie na forum. I nic nie kosztuje ;D.

Ale je┼Ťli ta forma si─Ö nie podoba to trudno, zaproponujcie prosz─Ö alternatyw─Ö. Ja nie chc─Ö sobie przybija─ç do piersi order├│w i nie b─Öd─Ö miejsce jest dla ka┼╝dego w tej grupie.
Pozdrawiam
Kuba

dlugirob 

Prowadzŕ hodowlŕ: Muller
Do│▒czy│: 25 Cze 2012
Sk▒d: warmi┼äsko-mazurskie
Wys│any: 2012-09-14, 15:13   

Moim zdaniem utworzenie grupy producenckiej lub, jak kto woli Sp├│┼édzielni producent├│w ┼Ťlimaka, jest strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö dla takich hodowc├│w jak my.

Wiem co mówię, poniewaz sam pracuje w takiej spółdzileni tylko, że producentów trzody.
Sp├│┼édzielnia, gdzie pracuje zrzesza 90 rolnik├│w, kt├│rzy s─ů zbyt mali aby samemu negocjowa─ç ceny z zak┼éadem mi─Ösnym. Za negocjaje z zak┼éadami w sprawach cen i wielko┼Ťci dostaw odpowiedzialny jest jeden pracownik (kt├│ry nie jest hodowc─ů!). Ma p┼éacone premie za korzystne transakcje. Rolnikowi od ca┼éej wartosci jego zap┼éaty potr─ůcany jest 1% na dzia┼éalno┼Ťc administracji sp├│┼édzielni. W zamian otrzymuje rabat 1% na komponenty paszowe zakupione w sp├│┼édzielni, kt├│ra tez kupuje je korzystniej niz pojedy┼äczy rolnik. Dzi─Öki temu oddaje ┼Ťwiniki kiedy tylko chce po cenie nawet 50 gr/kg wy┼╝sz─ů ni┼╝ inni. Aktualna cena zywca wieprzowego to 7,30 z┼é/kg (WBC) wi─Öc korzy┼Ťci sa znaczne.

R├│┼╝nica polega na tym, ┼╝e opisana sp├│┼édzielnie zrzesza rolnik├│w z terenu jednej gminy a zak┼éady mi─Ösne s─ů oddalone najwy┼╝ej 200 km.

Trudn─ů spraw─ů b─Ödzie zgranie hodowc├│w ┼Ťlimaka z ca┼éej polski a nawet wojedztwa. Druga sprawa to rynek zbytu za granica Polski.

Jednak popieram ten projekt i chcia┼ébym nale┼╝e─ç w przysz┼éo┼Ťci do takiej sp├│┼édzileni.

bax 

Do│▒czy│: 13 Lip 2012
Sk▒d: gorzow wlkp
Wys│any: 2012-09-14, 23:28   

a co z rynkiem zbytu? hodujemy mamy a kto kupi?

xkubas 

Wys│any: 2012-09-14, 23:50   

Jak znajdziemy odbiorce to sprzedamy. Wszystko w swoim czasie :-) nie dzielmy sk├│ry na niedzwiedziu. Jak pisa┼éem wczesniej wszystko to pracy wymaga i czasu. Ludzie lataj─ů w kosmos a my co nie damy rady. Jak nie spròbujemy to sie nie dowiemy. Jest pewien plan i trzeba go zrobic. I tyle. Udzia┼é jest dobrowolny i mile widziany. Nikogo pod pistoletem nie namawiamy i niczego nie obiecuje. To zycie zapisze kolejne strony tej historii. Wiem ze sukces bedzie mial wielu ojcow a porazka jeszcze wiecej wr├│┼╝y co krakali. P├│ki nie spr├│buje nie wypowiadam sie i polecam to innym.
Pozdrawiam
Kuba

Ps.sorry za braki w polskich znakach ale pisze z tableta podczas podrozy.

bax 

Wys│any: 2012-09-15, 00:05   

oj pora┼╝ki ojcem ojcem jest zwasze jeden:) ... takie formy dzi┼éalno┼Ťci to si─Ö chyba zwie grup─ů producenck─ů? sk─ůd inn─ů wiadomo ... si┼éa w masie.. ale s─ů ju┼╝ na rynku takie grupy i rynek zbytu maj─ů...

xkubas 

Wys│any: 2012-09-15, 11:23   

Jak najbardziej sa i maja sie ponoc dobrze. Nic nie wyklucza wspolnego dzialania. Jednak majac jeszcze jakas alternatywe niewatpliwie bedzie lepiej. Przyklad konkurencyjnosci w ofercie, wsparcia w dzialaniu. Zauwaz ze pojawia sie caly czas problem. Pomoca oferowana i zapewniana przez liderow. Bezwladnosc czasowa ktora jest w wielu przypadkach jest powodem duzych strat. A to nie o to chodzi. Ja nie mowie tu o tym ze ktos w ciagu 24godzin ma naprawic i planowanych 4 ton tuczu uzyskac 15. Wiem i zdaje sobie sprawe ze to jest bardzo trudna hodowla i bede powtarzac to. Ale ile osob zostalo pozostawionych samych sobie. Forum to zaczelo spelniac role edukacyjna. Kolejny krok na przod to wlasnie pczatek moich i Timaka dzialan. Bax kolejna sprawa czy znasz szczesliwca ktory wszedl w ten biznes i ma same sukcesy i wedlog wyliczen podawanych przez liderow w necie zarobil juz swoj pierwszy milon. Ja nie znam. A za to znam osobiscie kilku co popakowali worki pieniedzy i zostali pozostawieni. Dlatego sa nasze dzialania. I nie obiecujemy nikomu zlotych gor. Jednak potrzeba czegos wiecej niz to forum. Bedzie dobrz :-) pozdrawiam Kuba.

[ Dodano: 2012-09-15, 12:21 ]
Kole┼╝anki i koledzy, jako ┼╝e dosta┼éem kilka wiadomo┼Ťci mi┼éych i nie, proponuj─Ö wszystkim zainteresowanym w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci czasowych spr├│bowa─ç w najbli┼╝szy poniedzia┼éek po godzinie 20.00 spotka─ç si─Ö pierwszy raz na Skype. B─Ödziemy od godziny oko┼éo 19:45 dost─Öpni i b─Öd─Ö podpina┼é kolejne osoby do grupy. W ka┼╝dej chwili b─Ödzie mo┼╝liwo┼Ť─ç do┼é─ůczenia do rozmowy wi─Öc spokojnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam
Kuba

[ Dodano: 2012-09-15, 12:23 ]
Prosz─Ö o przekazanie tej informacji osobom kt├│re znacie i s─ů zainteresowana powy┼╝szym tematem.
K.

Mistral 

Do│▒czy│: 05 Lut 2012
Sk▒d: Z ┼éodzi...
Wys│any: 2012-09-15, 19:14   

xkubas napisa│/a:
Panowie taki jest zamiar. A wy ju┼╝ wszystko na teraz, na ju┼╝. To dlaczego nie napisali┼Ťcie tego wcze┼Ťniej. Rozmowa po przez skype mo┼╝e pewne rzeczy przyspieszy─ç, wyja┼Ťni─ç, pozna─ç o wiele szybciej ni┼╝ takie klikanie na forum. I nic nie kosztuje ;D.

Ale je┼Ťli ta forma si─Ö nie podoba to trudno, zaproponujcie prosz─Ö alternatyw─Ö. Ja nie chc─Ö sobie przybija─ç do piersi order├│w i nie b─Öd─Ö miejsce jest dla ka┼╝dego w tej grupie.
Pozdrawiam
Kuba

Trzymam kciuki a jak uda si─Ö tobie to ogarn─ů─ç to sam ci order przypn─Ö.Pozdr.

bax 

Wys│any: 2012-09-16, 00:02   

xkubas a czy znasz kogo┼Ť kto otwarcie powie na czym biznes ┼Ťlimaczany polega - od a do z? k

xkubas 

Wys│any: 2012-09-16, 12:38   

Bax odpowiem Ci tak :
-tak znam ale ten spos├│b nazwa┼é bym z lekka piramid─ů i raczej nie jestem zainteresowany.
-nie nie znam ale z ponad 3 letniego zg┼é─Öbiania tematu mam swoje zdanie i wiedz─Ö. Oczywi┼Ťcie wymaga ona ca┼éy czas zg┼é─Öbiania i poznawania. I tutaj niestety w┼éasne do┼Ťwiadczenia /sukcesy jak i pora┼╝ki/ maj─ů ogromny wp┼éyw. ┼Ťmiem powiedzie─ç ┼╝e w polsce b─Ödzie tylko kilka os├│b poza "Liderami" kt├│rzy dysponuj─ů wi─Öksz─ů wiedz─ů ni┼╝ my tu zebrani.

Bax zapraszam jutro / w poniedziałek/ o 20.00 na Skype do grupy. Pogadamy i o tym temacie.
Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony przez xkubas 2012-09-16, 12:42, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

dlugirob 

Prowadzŕ hodowlŕ: Muller
Do│▒czy│: 25 Cze 2012
Sk▒d: warmi┼äsko-mazurskie
Wys│any: 2012-09-19, 11:37   

jakie ustalenia po poniedziałkowych rozmowach na Skype?

Hunter_67 

Do│▒czy│: 13 Sie 2012
Sk▒d: Centralna Polska
Wys│any: 2012-09-20, 21:05   

Ja nie mog┼éem by─ç na skypie, ale jaka┼Ť cisza zapanowa┼éa po spotkaniu poniedzia┼ékowym.

Faabio 

Prowadzŕ hodowlŕ: nie
Do│▒czy│: 12 Cze 2012
Sk▒d: gmina P┼éoty
Wys│any: 2012-09-20, 23:08   

w┼éa┼Ťnie wiec co sie tam dzia┼éo ch┼éopaki mmm?

kpykalo 

Prowadzŕ hodowlŕ: H.A. Muller/ H.A. Maxima
Do│▒czy│: 26 Sty 2012
Sk▒d: ┼╗elk├│w Kolonia
Wys│any: 2012-09-20, 23:19   

Niestety panowie nie moge sie z Wami podzielic wirtualna konwersacja.... Powodem bylo za slabe lacze netowe. Na czacie rozmawialem z xkubasem i nic konkretnego nie zostalo ustalone... Kazdy z nas dopiero startuje.Pojedynczy Hodowcy z forum maxymalnie oddadza w tym sezonie 5t. Ta ilosc jest ciutke za mala zeby startowac na rynki zagraniczne badz spoldzielnie badz zrzeszenie hodowcow.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: